Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Homoerotizmas Platono "Puotoje"

Homoerotizmas Platono "Puotoje"

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas: dievo dovana, ar dievo bausmė? Ankstyvasis homoseksualumas. Senovės graikų homoseksualumo teorija Platono "Puotoje". Baigiamasis žodis.

Ištrauka

Dažnai gali išgirsti klausimą: kas yra homoseksualumas – Dievo dovana, ar Dievo bausmė? Senovės graikų kalboje nėra žodžio, kurį galėtume versti "homoseksualus". Šioje visuomenėje nebuvo tokių seksualinių kategorijų, kokias turime mes. Mūsų seksualinės išraiškos sąvokų bei kategorijų pagrindas yra partnerių lytis:apie heteroseksualumą kalbame tuomet, kai partneriai yra skirtingų lyčių, o apie homoseksualumą – kai abu priklauso tai pačiai lyčiai. Ankstesniais laikais įvairiose tautose apie žmones, atrodo, buvo tiesiog kitaip mąstoma. Mokslininkai yra aprašę daug kultūrų, kuriose erotizmas tarp tos pačios lyties asmenų užima visai kitokią vietą nei mūsiškėje. Dabartinių sąvokų "homoseksualumas" ir "seksualinė orientacija" graikų kalboje nebuvo. Erotizmas tarp tos pačios lyties asmenų buvo laikomas kiekvieno visuomenės nario natūralia seksualinio patyrimo dalimi ir tai patvirtina, kad homoseksualizmas, kaip specifinio asmens požymio samprata, neegzistavo.
Vienas ryškiausių ir seniausiai žinomas homoerotines meiles aprašymų išlikęs Platono veikalas "Puota" arba apie meilę.
Platono "Puota" kaip spėjama parašyta apie 386 m. pr. Kr. Homoseksualumas vaizduojamas daugelyje šio laikotarpio meno bei literatūros kūrinių. Filosofas klasicistas K.J.Doveris dvidešimtyje savo veikalo Homoseksualizmas Graikijoje puslapių pateikė IV – V a. pr. Kr. vazų bei kitų keramikos dirbinių piešinius, kuriose vaizduojamos homoerotinės scenos.
Graikų dramose yra daugybė aliuzijų į lytinius vyrų tarpusavio ryšius. Euripido dramos "Kiklopas" pagrindinis herojus pareiškia: "Man labiau patinka berniukai, o ne mergaitės."
Šie vyrai nebuvo homoseksualūs ta prasme, kurią šis terminas turi šiandien. Tokio žodžio ar sąvokos graikai neturėjo. Teisingiau būtų teigti, kad graikai praktikavo tam tikrą "biseksualizmą", nes buvo pripažįstami vyrų lytiniai santykiai su abiejų lyčių asmenimis. Tačiau net ir šis terminas nėra tikslus, nes dėl esminių senovės Graikijos ir mūsų laikų visuomeninių seksualinės daugumos skirtumų lyginti abi kultūras yra pakankamai sudėtinga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-28
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis1.22 MB
AutoriusRimas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Homoerotizmas Platono Puotoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą