Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Eksporto ir importo statistinė analizė

Eksporto ir importo statistinė analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Užsienio prekybos esmė. Tarptautinės prekybos priežastys. Importo motyvai. Eksporto motyvai. Užsienio prekybos statistika. Pagrindinių statistinių duomenų apžvalga. Santykinių dydžių apskaičiavimas. Dinamikos eilučių rodiklių apskaičiavimas. Vidutinių dinamikos rodiklių apskaičiavimas. Eksporto ir importo prognozavimas. Dinamikos eilučių ekstrapoliacija. Užsienio prekybos prognozavimas naudojant trendą. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė suinteresuota, kad jos šalies ekonomika būtų kuo labiau išvystyta ir subalansuota. Svarbią šalies ekonomikos struktūros dalį sudaro jos ūkio tarptautiniai ekonominiai ryšiai. Jie didele dalimi lemia ūkio proporcijas ir jų gerinimo galimybes, racionalų šalies išteklių naudojimą, šalies gyventojų gerovę. Tarptautiniai ekonominiai ryšiai įgyvendinami per tarptautinę komercinę veiklą. Tai verslo veiklos sfera, reikalaujanti ypatingų teorinių ir praktinių žinių. Tarptautinė komercinė veikla paprastai nusakoma vienu terminu – tai užsienio prekyba. Užsienio prekyba yra labai sudėtingas procesas, kurio efektyvumą lemia daugelis mikro- ir makrolygmens veiksnių. Jau keletą metų Lietuvos prekybos balansas neigiamas, o gamintojai sunkiai skverbiasi į užsienio rinkas. Siekiant skatinti efektyvią užsienio prekybą reikia racionalių analizės metodų. Ekonominė statistika yra pagrindinė priemonė planuojant ekonominę politiką, analizuojant verslo tendencijas, todėl nuolat didėja šios statistikos paklausa.
Užsienio prekybos analizės metodų yra pakankamai daug. Atsižvelgiant į tyrimo objektą, tikslus, esamų duomenų kiekį ir objektyvumą racionalu naudoti įvairius analizės metodus. Statistiškai eksporto ir importo analizė gali būti parengta atsižvelgiant į atskirus sektorius: bendrus eksporto ir importo dydžius, svarbiausius prekybos partnerius, pagrindines prekių grupes ar net detalią prekių klasifikaciją.
Darbo tikslas: atlikti eksporto ir importo statistinę analizę.
Darbo objektas:: Lietuvos Respublikos užsienio prekyba
Darbo uždaviniai: išanalizuoti turimus eksporto ir importo statistinius duomenis nuo 1999metų iki 2003metų, apžvelgiant užsienio perkybos balansą, svarbiausius eksporto ir importo partnerius bei atskiras importuojamų ir eksportuojamų prekių grupes.
Darbo metodai: literatūros analizė, siekiant apžvelgti nagrinėjamą temą teoriniu aspektu bei lyginamoji statistinių duomenų analizė, siekiant įvertinti eksporto ir importo pokyčius nuo 1999 iki 2003 metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-23
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis330.47 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Eksporto ir importo statistine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą