Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Religija>Krikščionybė>Leipalingio parapijos istorinės, religinės ir pastoracinės veiklos analizė

Leipalingio parapijos istorinės, religinės ir pastoracinės veiklos analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įžanga. Leipalingio istorinė ir religinė praeitis iki XX amžiaus pradžios. Miestelio pavadinimas, kilmė ir dvaras. Leipalingio parapijos įkūrimas. Bažnyčios statyba. Leipalingyje dirbę kunigai. Parapijos gyvenimas nuo 1910 iki 1989m. Mokykla, švietimas ir kultūra. Tautinis išsivaduojamasis judėjimas. Tremtis ir žudynės. Pogrindinė veikla. Kunigo K. Ambraso nuopelnai religiniame švietime. Katalikiško jaunimo gyvenimas tarybiniais laikais. Religinio ir kultūrinio gyvenimo pokyčiai, atkūrus Nepriklausomybę. Religinių ir kultūrinių renginių atnaujinimas. Jaunimo religinio gyvenimo pokyčiai. Išvados.

Ištrauka

Kur tik pažvelgsi – snaudžia istorija. Kiekvienas daiktas, net mažiausia smėlio kruopelytė turi savo pradžią. Tačiau ar ilgai tas daiktas primins apie save? Šiandien, rytoj, ar po daugelio metų? Gal jau dabar jis glūdi užmaršty, dengiamas storu dulkių sluoksniu, visų pamirštas, o po kurio laiko, atrodys toks brangus ir reikalingas. Gal būt jis giliai žmogaus širdyje, ir ši širdis išsaugo tai, kas jokiame popieriaus lape neužrašyta. Tačiau: " Žmogus lyg vėjo dvelktelėjimas, jo dienos lyg dingstantis šešėlis " (Ps.144;4). Viskas taip trapu, laikina, net ryškiausi prisiminimai kartu su žmogumi iškeliauja amžinybėn.
Tad jeigu jau daiktas nuolat primena apie save, tai kokią reikšmę turi miestelis jame gyvenantiems žmonėms, ar netgi tautos istorijai? Ne tik didieji miestai yra svarbūs, gal ir šis miestelis yra turtingas kultūriniu, religiniu, istoriniu paveldu. Todėl ir buvo pasirinkta ši tema: kad išsaugoti ir užrašyti kuo daugiau istorinių įvykių, prisiminimų, papasakoti šiame miestelyje gyvenusių bei gyvenančių žmonių istoriją, jų džiaugsmus ir skausmus, rūpesčius, iškilusius metų tėkmėje. Juk istoriniai pokyčiai dažnai nulemia valstybės, bažnyčios, tautos išsivystymą ir likimą, bei tuo pačiu formuoja žmonių savęs ir pasaulio suvokimą.
" Šiandien žmonija gyvena naują savo istorijos amžių, kai palaipsniui visame pasaulyje sklinda gilūs ir skuboti pasikeitimai. Jie gimsta iš žmogaus pažinimo bei kūrybos ir grįžtamai veikia patį žmogų, jo individualius bei kolektyvinius sprendimus bei siekimus, mąstymo ir veiklos pobūdį, liečiantį tiek daiktus, tiek žmones."
Taigi žingsnis po žingsnio bandysiu šiame darbe sekti miestelio istorijos paliktomis pėdomis. Rašydama darbą, remsiuosi įvairiais rašytiniais šaltiniais, tačiau šie duomenys nėra tokie gausūs, kad būtų galima išsamiai nušviesti visą Leipalingio parapijos sielovadinę veiklą. Labai skurdi pokario meto literatūra, todėl neabejojant galima būtų tvirtinti, kad šis laikotarpis buvo sunkiausias Leipalingio parapijos gyventojams. Daug prisiminimų, istorijų išlikę senyvų žmonių atmintyje, ar asmeniniuose archyvuose, tačiau kartais jie tokie prieštaraujantys vieni kitiems, kad sunku atsekti tikrus faktus, taigi panaudosiu tik tuos pasakojimus, kurie patikimi ir sutampa su istoriniais faktais, bei kitų žmonių atsiliepimais.
Trumpa darbo apžvalga. Pirma dalis skirta miestelio, parapijos įkūrimui. Pasakojama miestelio legenda, atskleista dvaro kilmė, žmonių tarpusavio santykiai ir pagalba bei indėlis parapijos labui, kalbama apie pirmąsias pastatytas bažnyčias Leipalingyje bei dabartinės bažnyčios statybą, klebonijos nuosavybę ir Leipalingio parapijoje dirbusius kunigus.
Antroje dalyje rašoma apie skaudų parapijos žmonių gyvenimą okupacijos gniaužtuose, apie netektis, tremtį ir žudynes, drąsias kovas už laisvę, pogrindinę religinio švietimo veiklą, garbingus, drąsius, pilnus pasiaukojančios Kristaus meilės žmones, kurie tokiu sunkiu laikotarpiu nepabūgo grasinimų, kankinimų, vardan katalikiško švietimo, Tėvynės ir Kristaus.
" Vis dėlto yra sielose brangakmenių, kurių joks purvas negali apvelti. Yra tautos gyvenime įvykių, kurie persmelkia visus jos narius ir pasilieka neišdildomi."
Trečia dalis skirta gyvenimo pokyčiams, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Šioje dalyje kalbama apie pasikeitusį ir sunkiai iškovotą kultūrinį bei religinį parapijos gyvenimą, žmonėms brangių ir ašaromis aplaistytų paminklų atstatymą, glaudžius mokyklos ir bažnyčios ryšius, jaunimo veiklą, susijusią ne tik su mokykla, bet ir su bažnyčia, bei visos parapijos žmonių gerove. Darbas pabaigiamas išvadomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-18
DalykasKrikščionybės diplominis darbas
KategorijaReligija >  Krikščionybė
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai34
Dydis58.8 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasKatalikų teologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Leipalingio parapijos istorines religines ir pastoracines veiklos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą