Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Virusai ir antivirusai

Virusai ir antivirusai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Virusai ir antivirusai. Virus Hoax: netikri virusai. Kas jie tokie? Kaip juos atpažinti? Kaip jie atsiranda? Kaip elgtis gavus tokį įspėjimą? Kitos "parazitų" rūšys. Pavojai ir WWW. Kaip apsisaugoti nuo galimo "Archive" puolimo. "Echelon": ar gali tai būti tiesa? Privačios sferos apsauga. Išvados.

Ištrauka

Ateidamas į mūsų namus, "Internetas" atsineša ne tik neaprėpiamus informacijos kiekius ir naujas bendravimo galimybes, bet ir naujus pavojus. Pasauliniu tinklu nepaprastai greitai gali plisti kompiuteriniai virusai, Jūsų kompiuteryje esančius duomenis gali ištrinti, pakeisti ar tiesiog pasivogti piktieji hakeriai, elektroniniu paštu siunčiama informacija irgi nėra saugi.
Kompiuterinis virusas - tai speciali nedidelės apimties programa, turinti automatinį dauginimosi - maskavimosi mechanizmą ir galinti kompiuteryje atlikti nepageidaujamus veiksmus [1]. Dažniausiai virusais užsikrečiama per el. pašto žinutes, iš interneto parsisiunčiant infekuotus failus arba naudojant infekuotus diskelius ar kompaktinius diskus.
Pagrindiniai užkrėtimo šaltiniai :

Kaip apsisaugoti? Kaip bent sumažinti riziką tapti "Interneto" auka? Šis darbas apie elementarias apsisaugojimo priemones tai pirmasis informacijos šaltinis siekiant išvengti nemalonumų naujiems taip vadinamiems internautams.
Darbo tikslas: išanalizuoti kompiuterio saugumą bei būdus, kaip apsaugoti savo duomenis.


Šiame darbe bus kalama apie vieną iš tradicinių kompiuterių priešų - virusus, daugelį kurių "Internetas" prikėlė naujam gyvenimui.
JAV kompiuterių saugumo asociacijos NCSA (National Computer Security Association) duomenimis 99,3 proc. kompiuteris turinčių firmų ir organizacijų yra bent kartą susidūrę su kompiuteriniais virusais. Jau daugiau nei trečdalis virusų šiuo metu atkeliauja iš "Interneto" elektroniniu paštu arba drauge su iš pasaulinio tinklo parsisiųsta programa ar dokumentu. Tokiu būdu virusai plinta vis dažniau.
Kiekvieno kompiuterio vartotojo pareiga yra turėti antivirusinę programą ir ja pasitikrinti visas iš "Interneto" parsisiunčiamas ar kitu būdu gaunamas programas bei dokumentus. Jei Jūs esate "Interneto" vartotojas, tai nėra didelė problema, nes iš pasaulinio tinklo galima parsisiųsti tikrai daug įvairių kovos prieš nepageidautinus kompiuterio įnamius priemonių.
Kasdien pasaulį išvysta keli ar keliasdešimt naujų virusų, todėl tokios kovai su jais skirtos programos greitai sensta ir jau mėnesio senumo versiją derėtų pakeisti nauja.
Dauguma modernių antivirusinių programų, pav., "Thunderbyte Antivirus", gali veikti foniniu režimu ir automatiškai tikrinti programas bei dokumentus, netrukdydamos Jūsų įprastam darbui. Mažiau yra programų, automatiškai tikrinančių elektroniniu paštu gaunamą korespondenciją. Iš tokių galima paminėti "McAfee WebScanX". Jei panašių priemonių neturima, visas elektroniniu paštu gaunamas programas ir dokumentus prieš vartojant derėtų perrašyti į atskirą katalogą ir patikrinti priešvirusine programa. Jeigu pridedama byla pasirodys besanti užkrėsta, svarbu nepamiršti ištrinti ir ją atgabenusio laiško, kad nebeliktų rizikos užsikrėsti iš jo kitą kartą. Būtinai reikėtų pranešti apie virusą laiško siuntėjui ir kitiems jo gavėjams.
Atskirai derėtų paminėti makrovirusus, kurie užkrečia ne programas, o "Microsoft Word" teksto redaktoriumi parašytus dokumentus, "Excel" elektronines lenteles, o paskutiniu metu - jau ir "Access" duomenų bazes. Pirmasis makrovirusas "Word.Concept" pasirodė 1995 metų rudenį, po metų po pasaulį klajojo apie 50 skirtingų makrovirusų, o šiuo metu po savotiško "demografinio sprogimo" šis skaičius jau viršijo 1 000. Pagal pastarųjų mėnesių duomenis maždaug kas trečiu atveju kompiuteriai užkrečiami įvairiais "Word.Concept" makroviruso variantais, kitas trečdalis infekcijų tenka kitokiems "Word" bei "Excel" makrovirusams ir tik likę 30-33 proc. - "tradiciniams" virusams, užkrečiantiems EXE ir COM programas bei duomenų laikmenas. Remdamasis savo asmenine patirtimi galiu pasakyti, jog Lietuvoje makrovirusų galima rasti beveik ketvirtadalyje įmonių ir organizacijų. Laimei, daugumas makrovirusų nėra pavojingi, nors yra ir tikrai piktybiškų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-16
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis33.14 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaMolėtų pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Virusai ir antivirusai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Molėtų pagrindinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą