Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Žmogaus ir valstybės teisinis bendradarbiavimas

Žmogaus ir valstybės teisinis bendradarbiavimas

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Šiuo metu vykdomi Lietuvoje teisinio bendradarbiavimo projektai. Žmogaus ir valstybės svarbus bendradarbiavimo padėjėjas – policija. Teisinis bendradarbiavimas civilinėse bylose. Diskriminacija. Teisinė valstybė ir visuomenė. Žmogaus ir valstybės teisės ir pareigos. Išvados.

Ištrauka

Kad žmogus žmogui nevirstų vilku, yra normos, taisyklės, įstatymai, vienu žodžiu – teisė, kuri nubrėžia ribas tarp galima ir draudžiama, tarp teisinga ir klaidinga, tarp moralu ir amoralu.
Valstybė savo piliečius veikia per teisę ir jos ribose. Jei valstybės ir jos individo santykyje nėra teisės, tada individas verčiamas valstybės sraigteliu ir priverstas tarnauti valstybei. Žmogus tampa priemone, o valstybė – tikslu. Teisė į valstybės ir individo santykį įneša kitokį pobūdį: šis santykis visiškai apsiverčia, ir žmogus tampa tikslu, o valstybė – priemone, jam tarnaujančia. Šiuo požiūriu teisės vertė nulemia jos ryšio su valstybe tiek, kiek pati valstybė tarnauja žmogui. Teisė apriboja valstybės veiklą, ypač žmogaus asmeninio gyvenimo srityje. Bet teisė ir legalizuoja valstybės veiklą, taigi ir valstybinio poveikio priemones (prievartą), kurioms suteikia teisinę formą. Aišku valstybės apribojimas teisė nepadaro asmens laisvės absoliučia, ją irgi riboja teisė (kitų žmonių teisės ir interesai). Valstybė ir asmuo tampa abipusiai atsakingi vienas prieš kitą.

Šiuo metu vykdomi Lietuvoje teisinio bendradarbiavimo projektai

2004 metais Lietuvos žmogaus teisių centras Lietuvos žmogaus teisių centras, vykdydamas projektą "Tarpusavio supratimo stiprinimas Lietuvoje: tarpetninės tolerancijos mokymas per žmogaus teises", kurį rėmė JAV Ambasados Demokratijos Komisija bei Pasaulio banko Smulkiųjų projektų programa, 2004 metais parengė ir išleido mokomąją priemonę "Tarpusavio supratimas: tarpetninė tolerancija". Ši mokymo priemonė skirta policijos pareigūnams, teisėsaugos institucijų darbuotojams ir visiems, kurie domisi žmogaus teisėmis, ypač klausimais, susijusiais su įvairiomis diskriminacijos formomis. Demokratinės visuomenės brandumas - tai jautrumas įvairioms mažumoms. Mažumų teisių apsauga yra įtvirtinta tiek tarptautiniu, tiek ir nacionaliniu lygiu.
Akcentuojamos nepakantumo pasekmės kasdieniniame gyvenime - diskriminacija. 2004 metais Lietuvos žmogaus teisių centras vykdydamas projektą "Europos žmogaus teisių vertybių skatinimas Lietuvoje skiriant ypatingą dėmesį diskriminacijos klausimams".
Ir Projektas "Žmogaus teisių apsaugos telekomunikacijų srityje stiprinimas", kurio trukmė 2003 m. rugsėjo 1d. - 2004 m. kovo 31 d. - projekto "Privataus gyvenimo apsauga telekomunikacijų srityje" tąsa.

Žmogaus ir valstybės svarbus bendradarbiavimo padėjėjas – policija

Viena efektyviausių žmogaus teisių pažeidimų prevencijos priemonių yra policijos profesionalumas.
Žmogaus teisių laikymasis ir jų apsauga - svarbi policijos darbo dalis, kadangi ši institucija, vykdydama savo pareigas, privalo ne tik gerbti žmogaus teises, bet ir jas ginti. Būtina, kad policijos pareigūnai žinotų savo įgaliojimus (bei jų apribojimus) ir juos įgyvendintų, vadovaudamiesi įstatymais, humaniškumo reikalavimais, pagarba žmogaus teisėms. Žmogaus teisės yra universalios, taigi jos turi būti užtikrinamos be jokios diskriminacijos, visiems lygiais pagrindais.
Svarbu, kad pareigūnai žinotų žmogaus teisių principus, juos gerbtų, mokėtų atpažinti diskriminaciją, neturėtų išankstinių nusistatymų asmenų atžvilgiu, būtų tolerantiški bei nešališki.

Teisinis bendradarbiavimas civilinėse bylose

Lietuvos Respublikoje teisinis bendradarbiavimas civilinėse bylose vyksta remiantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74), dvišalėmis ir daugiašalėmis tarptautinėmis sutartimis.
Lietuvos Respublika, siekdama suderinti teisinę bazę su teisinio bendradarbiavimo civilinėse bylose srities ACQUIS, ratifikavo šias konvencijas, sudarytas pagal Hagos tarptautinės privatinės teisės konferencijos nuostatas: 1961 metų Konvenciją dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo, 1980 metų Konvenciją dėl tarptautinės teisės kreiptis į teismą, 1965 metų Konvenciją dėl teisminių ir neteisminių dokumentų civilinėse ir komercinėse bylose įteikimo užsienyje, 1970 metų Konvenciją dėl įrodymų civilinėse ir komercinėse bylose paėmimo užsienyje, 1993 metų Konvenciją dėl vaikų apsaugos ir bendradarbiavimo tarptautinio įvaikinimo srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-04
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis12.13 KB
AutoriusZlokubinka
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus ir valstybes teisinis bendradarbiavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 4 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą