Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmosferos sraujymės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Apie atmosferos sraujymes. Atmosferos sraujymių rūšys: Arktinės atmosferos sraujymės. Vidutinių platumų atmosferos sraujymės. Subtropikų atmosferos sraujymės. Stratosferinės atmosferos sraujymės. Ekvatoriaus atmosferos sraujymės. Žemų lygių atmosferos sraujymės. Poveikis skrydžiams. GAMET informacija. Išvada.

Ištrauka

Apie atmosferos sraujymes
Pagal Pasaulinės meteorologijos organizacijos aerologinės komisijos apibrėžimą, atmosferos sraujymė – tai "stiprus siauras srautas su beveik horizontalia ašimi viršutinėje troposferoje arba stratosferoje, kuris chrakterizuojamas dideliais vertikaliais ir horizontaliais vėjo nukripimais ir vienu arba daugiau greičio maksimumais". Šito apibrėžimo trukumas yra tas, kad jame nepažymėtas atmosferos sraujymių ryšis su aukštutinėmis frontalinėmis zonomis ir jų atsiradimo galimybė ne tik troposferoje ir stratosferoje, bet ir aukštesniuose atmosferos sluoksniuose.
Aerologinė komisija dar papildė viršuje cituotą apibrėžimą: "Paprastai atmosferos sraujymės ilgis plečiasi iki kelių tūkstančių, plotis iki kelių šimtų, o storis iki kelių kilometrų.Vertikalus nuokripis siekia 10 m/s ant 1km, o šoninis-10 m/s ant 100 km.Apatinė vėjo greičio riba, išilgai atmosferos sraujymės ašies, pasirinkta laisvai ir lygi 30 m/s".
Apatinės vėjo greičio ribos įvedimas ant sraujymės ašies leido naudoti šį kriterijų kaip pagrindinį ir juo buvo pagrindžiama medžiagų, priskyriamų apdirbimui, atranka.
Pagrindinis atmosferos sraujymės požymis yra specifinis vėjo lauko charakteris, apibūdinamas vėjo maksimumo buvimu tam tikrame aukštyje, nuo kurio į visas puses tas greitis mažėja.
Cikloninė atmosferos sraujymės periferija - atmosferos sraujymės dalis, kuri yra kairėje nuo paviršiaus, praeinančio pro horizontalias atmosferos sraujymės dalis visuose lygiuose, tai yra sraujymės dalis, pasisukusi į žemo slėgio pusę. Anticikoninė sraujymės periferija-sraujymės dalis, kuri yra dešinėje nuo paviršiaus, praeinančio pro horizontalias sraujimės dalis visuose lygiuose, tai yra sraujimės dalis, pasisukusi į aukšto slėgio pusę.
Atmosferos sraujymės intensivumas duotoje srityje yra vėjo greičio reikšmė.

Atmosferos sraujymių rūšys
Atmosferos sraujymės skirstomos taip:
Arktinės atmosferos sraujymės pasižymi judrumu ir intensivumo pasikeitimais. Jų ašys yra 6 – 8 km aukštyje. Šių sraujymių intensyvumas vidutiniškai nedidelis, nors atskirais atvėjais maksimalūs vėjo greičiai gali būti 50 – 60 m/s. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-31
DalykasHidrologijos ir meteorologijos kursinis darbas
KategorijaGeografija >  Hidrologija ir meteorologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis4.48 MB
AutoriusVitalijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasas. R. Čepaitytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAntano Gustaičio aviacijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmosferos sraujymes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • as. R. Čepaitytė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą