Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Aktyvios reabilitacijos įtaka žmonėms po nugaros smegenų kaklinės dalies pažeidimų

Aktyvios reabilitacijos įtaka žmonėms po nugaros smegenų kaklinės dalies pažeidimų

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Tyrimas. Tyrimo tikslas: nustatyti aktyvios reabilitacijos įtaką asmenims po nugaros smegenų kaklinės dalies pažeidimų. Klinikiniai nugaros smegenų pažeidimo simptomai. Nugaros smegenų pakenkimo patologinė fiziologija. Motorikos sutrikimai. Simpatinės nervų sistemos pakenkimas. Kvėpavimo sistemos sutrikimai. Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai. Termoreguliacijos sutrikimai. Stovyklos organizavimas. Stovyklos struktūra. Treniruočių moduliavimas. Sunkioji atletika. Šaudymas iš lankų ir stalo tenisas. Stalo tenisas. Užduočių atlikimas. Išvados ir pasiūlymai. Darbas su nuotraukomis, paveikslėliais, lentelėmis.

Ištrauka

Tyrimas buvo atliekamas Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacijos organizuotoje stovykloje. Tiriamąją imtį sudarė 10 asmenų, jie buvo atrinkti netikimybiniu būdu.
Tyrime dalyvavo 10 tiriamųjų, kurie buvo testuojami pirmą ir paskutinę stovyklos dieną.. Testuojama buvo anketinių testų pagalba. Testas sudaryta iš 10 punktų, kiekvienas jų apsprendžia tam tikrą užduotį, kuri yra vertinama 5 balų sistemoje. Minimalus balų surinkimas 0 ( dalyvis yra nemotyvuotas, nenori bei neatlieka užduočių), maksimalus balų skaičius yra 50 (dalyvis yra motyvuotas, užduotis atlieka idealiai). Pirmo ar antro testavimo metu gauti rezultatai buvo palyginami, taip išsiaiškinant, kokia įtaką turėjo dalyviams treniruočių ciklas.

Tema, kuri yra nagrinėjama šiame darbe, yra aktuali tiek visuomenei tiek asmeniškai tyrėjui. Nugaros smegenų trauma yra gana reta patologija, tačiau jos pasekmės gula ant visuomenės pečių. Liūdniausia tai, kad ši patologija paliečia daug jaunų darbingo amžiaus žmonių, ir nei vienas nėra nuo to apsaugotas.
Pagrindinės sąvokos:
Tetraplegija – keturių galūnių ir liemens paralyžius
Dalyviai – tetraplegija segantys asmenys, dalyvaujantys LARA stovykloje
LARA – Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacija
Šio tyrimo tikslas – nustatyti aktyvios reabilitacijos įtaką asmenims, po nugaros smegenų kaklinės dalies pažeidimų. Šiam tikslui pasiekti buvo numatyti uždaviniai:
• Išsiaiškinti tetraplegijos sergamumo priežastis ir patologija
• Apibūdinti treniruočių ciklą ir jo reikšmę dalyviams
• Nustatyti treniruočių įtaką dalyvių fiziniam pajėgumui
Tyrimo objektas yra treniruočių įtaka asmenims po nugaros smegenų, kaklinės dalies pažeidimų.
Buvo iškelta hipotezė, kad aktyvi reabilitacija turi teigiamos įtakos asmenims po nugaros smegenų kaklinės dalies pažeidimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis1.24 MB
Autoriusvalius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aktyvios reabilitacijos itaka zmonems po nugaros smegenu kaklines dalies pazeidimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą